O Nas

Pragmatic media
& procurement
consulting

Nasza misja

Progmatic to firma konsultingowa zajmująca się zakupami marketingowymi, specjalizująca się w pragmatycznych, kompleksowych rozwiązaniach zarządzania aktywnościami mediowymi. Naszym celem jest przywrócenie równowagi pomiędzy działami marketingu, zakupów i finansów reklamodawców a agencjami mediowymi. Umożliwiamy reklamodawcom przejęcie kontroli nad ich wydatkami i działaniami w mediach oraz zwiększanie odpowiedzialności i przejrzystości działania agencji.

Świadczymy szeroki wachlarz usług doradczych dostosowanych do potrzeb reklamodawców: od doradztwa strategicznego w samodzielnym zarządzaniu mediami lub wyboru właściwego modelu współpracy z agencją, poprzez zarządzanie strategicznymi przetargami mediowymi, aż po zaprojektowanie i wdrożenie skrupulatnego procesu zarządzania mediami, odzwierciedlającego indywidualne potrzeby oraz możliwości klienta.

Nasze DNA

Nasze zakupowe DNA, które rozwinęło się na bazie doświadczeń w czołowych światowych firmach FMCG, jest podstawą naszych strategicznych i komercyjnych zdolności.

W połączeniu z bogatym doświadczeniem medialnym i marketingowym, a także praktycznym podejściem, pozwala nam dostarczać pragmatyczne i zorientowane na cel rozwiązania w zakresie zarządzania aktywnościami mediowymi i marketingowymi.

Zawsze działamy w najlepszym interesie reklamodawcy. Nie prowadzimy transakcji biznesowych ani nie czerpiemy żadnych korzyści ze strony agencji lub właścicieli mediów. Jednocześnie zapewniamy rzetelne, wyważone i kompleksowe opinie pozwalające na świadome i oparte na faktach decyzje. W ten sposób chcemy pomóc (od)budować trwałe, zrównoważone i wzajemnie korzystne relacje między reklamodawcami, dostawcami mediów i agencjami mediowymi, pomimo istniejących w tej branży wyraźnych konfliktów interesów między stronami.

Nasze doświadczenie

Łączne doświadczenie naszego zespołu obejmuje zarządzanie i kontrolę ponad 2,5 miliarda dolarów wydatków na media w wielu branżach, takich jak energetyka, finanse, telekomunikacja, handel detaliczny, media, FMCG, sprzęt AGD, elektronika użytkowa i inne. Przez ostatnie 15 lat nadzorowaliśmy ponad sto różnych przetargów oraz audytów mediowych, przyczniając się do zwiększenia wartości dodanej aktywności mediowych naszych klientów.